Biblioteka Stoczek w Hucie Gruszczyno

XXXVIII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

18 maja 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stoczku odbyły się eliminacje gminne XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, w którym wzięło udział 20 uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Kategoria uczniowie klas I-III szkół podstawowych - 9 uczestników.
  2. Kategoria uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - 9 uczestników.
  3. Kategoria uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych - 2 uczestników.

 

Uczestnicy konkursu recytowali jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Komisja konkursowa, w skład której weszły: pani Ewa Piórkowska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem, pani Renata Flak - sekretarz Urzędu Gminy w Stoczku oraz pani Emilia Bala-Dębkowska - bibliotekarz GBP w Stoczku, oceniała dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz użycie pozasłownych środków wyrazu. Wśród laureatów znaleźli się:

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce - Maja Kałuska - Szkoła Podstawowa w Grygrowie
II miejsce - Julia Matusik - Szkoła Podstawowa w Stoczku
III miejsce - Lena Nowak - Szkoła Podstawowa w Toporze
Wyróżnienie - Mateusz Samulak - Szkoła Podstawowa w Toporze

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce - Szymon Kałuski - Szkoła Podstawowa w Grygrowie
II miejsce - Małgorzata Ciesielska - Szkoła Podstawowa w Toporze
III miejsce - Adrian Borkowski - Szkoła Podstawowa w Grygrowie
Wyróżnienie - Aleksandra Ołowska - Szkoła Podstawowa w Stoczku

W kategorii uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych:
I miejsce - Monika Klimek - Szkoła Podstawowa w Stoczku
II miejsce - Jan Bączek - Szkoła Podstawowa w Stoczku

Pani Agnieszka Nowak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stoczku podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów.  Następnie wraz z panem Zbigniewem Kłuskiem - Wójtem Gminy Stoczek, wręczyła laureatom nagrody książkowe, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy i zakładki z logo biblioteki.


Wszyscy laureaci będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 maja w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności